Czy to normalne, że występuje taka wrażliwość główki penisa?

Jestem miesiąc po zabiegu usunięcia stulejki, stulejki była całkowita, czy to normalne że dalej występuje taka wrażliwość główki penisa? Jeśli tak to jakie działania podjąć aby zmniejszyć tą wrażliwość. Z góry dziękuję za pomoc
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak, to całkiem normalne, że miesiąc po zabiegu usunięcia stulejki wciąż jest odczuwana zwiększona wrażliwość główki penisa. Po usunięciu napletka żołądź prącia, który nie był wcześniej wystawiony na bezpośredni kontakt, może być nadwrażliwy na dotyk, tarcie odzieży i inne bodźce.

Noszenie luźnej, bawełnianej bielizny może zmniejszyć tarcie i podrażnienia. Regularne stosowanie emolientów, takich jak maści z aloesem czy pantenolem, pomoże nawilżyć i ochronić delikatną skórę, zapewniając ulgę w dyskomforcie. Dodatkowo delikatna higiena z użyciem łagodnych, hipoalergicznych środków myjących może pomóc utrzymać czystość i zdrowie skóry bez dodatkowego podrażnienia. Przyjmowanie tych prostych środków ostrożności zazwyczaj prowadzi do stopniowej adaptacji skóry i zmniejszenia wrażliwości z czasem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nadwrazliwosc-po-operacji-stulejki-przechodzi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.