Czy lek Flixonas jest odpowiedni dla dwuletniego dziecka?

Córka żłobkowa22m.ż. w okresie wrzesień - styczeń br. miała 5 razy katary zielonkawe mętne, kaszel, lekko zaczerwienione gardło.Bez antybiotyków,czyszczenie noska, syrop flegamina, lub hederasal dodatkowo Mucofluid-nie przy każdej infekcji,pulnego po 5 dni przy każdej infekcji.Obecne zalecenia:Clemastinum2*2ml, Flixonase na noc raz psik. Flegamina i Mucofluid. CzyFlixonas jest odpowiedni skoro dziecko nie jest alergikiem i jest tak małe???(nie ma też robali -zbadane w Felixie)???

Szanowna Pani
Ciężko jest się wypowiedzieć jeśli nie widzi się pacjenta zwłaszcza tak małego.

ALE Widoczna jest polipragmazja -czyli np podawanie flegaminy i mucofluidu. CLEMASTIN I PULNEO TEŻ TE SAME LEKI. To leki o takich samych mechanizmach działania.

Pytanie które mi się nasuwa- czemu tyloma lekami próbujemy się pozbyć zwykłego kataru?

Możemy leczyć katar wszystkim na raz a on i tak potrwa 2 tygodnie...

FLIXONASE NIE JEST ODPOWIEDNI CO DO WIEKU I 90 PROCENT TYCH LEKÓW.

Nie rozumiem tej sytuacji. Katar trwa do 14 dni .

Zalecana u dzieci podczas infekcji- jest toaleta nosa solą morską lub fizjologiczną krople obkurczające z 5 dni typu nasi in otrinvin. I już.