Czy lekarz ginekolog wymaga wykonania badań przed wypisaniem recepty na antykoncepcję?

Witam, Pytanie dotyczy wizyty u lekarza ginekologa w celu omówienia metod i rozpoczęcia antykoncepcji. Czy lekarz wymaga wykonania badań (m.in. cytologii, morfologii), zanim wypisze receptę? Dodatkowo z rozpoczęciem przyjmowania tabletek hormonalnych należy poczekać do pierwszego dnia cyklu miesiączkowego?

witam,
podstawą do wypisania pacjentce tabletek antykoncepcyjnych jest dobrze zebrany wywiad lekarski oraz badanie przedmiotowe.
Nie ma wymagań odnośnie badań laboratoryjnych.
Cytologię powinna Pani wykonywac raz na 3 lata, więc proszę wziąć ostatni wynik ze sobą.
Pierwszą tabletkę przyjmuje się z pierwszym dniem krwawienia.

pozdrawiam!