Czy mam się obawiać zerwanych więzadeł?

Witam cztery dni temu skręciłem kolano po zeskoczeniu z kartonu ból był krótkotrwały lecz po zrobieniu kroku lewe kolano zaczęło uciekać w prawą stronę nie byłem wstanie zrobić kroka w szpitalu zrobili mi prześwietlenie RTG oraz TK lekarz stwierdził że nic nie widać niepokojącego i jest to skręcenie na następny dzień noga znacznie mi spuchła po kompresach z Altacetu zaczęło mi z chodzić powoli lecz przy dotknięciu prawej strony lekko poniżej kolana odczuwam lekki ból czy mogę się obawiać zerwanych wiązadeł wizytę u ortopedy mam za tydzień a za trzy tyg wyjeżdżam na wczasy i się obawiam czy nie będą to stracone wczasy bardzo proszę o radę .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym konsultacje ortopedyczną, wykonanie USG stawu oraz zastosowanie odpowiedniego stabilizatora.