Czy mam źle dobraną antykoncepcję?

Mam 20 lat. Ostatnio mój ginekolog przepisał mi krążek antykoncepcyjny- Polaring. to moja pierwsza antykoncepcja. zgodnie z ulotką umieściłam krążek pierwszego dnia cyklu, po jakiś 5 dniach zauważyłam brązowe plemienia, coś w podobnie do do zakrzepów. Plamienia trwają już 9 dni. Co się dzieję czy ta forma antykoncepcji się dla mnie nie nadaje? Powinnam zmienić, czy może to normalne objawy?

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas pierwszych cykli stosowania krążka takie plamienie może wystąpić i nie powinno to stanowić powodu do niepokoju. Gdyby plamienie utrzymywało się dłużej niż 3 miesiące, może zajść konieczność zmiany metody antykoncepcji.