Czy mdłości u dziecka występują na tle hormonalnym?
Dzień dobry. Moja Wnusia ma prawie 12 lat i co jakiś czas mdli ja, córka była z nią u ginekologa i stwierdzono, że to sprawa hormonów, nadmienie, że wyniki krwi jak i USG brzucha są bardzo dobre. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 10 lat i teraz te miesiączki wyglądają różnie, raz są normalnie według cyklu, a raz są bardzo nieregularne. Teraz wizytę u pani ginekolog ma dopiero pod koniec marca. Bardzo dziękuję za odpowiedz

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
występowanie mdłości u dojrzewającej dziewczynki może być związane nie tylko z układem hormonalnym, ale problem może tkwić także w układzie pokarmowym. USG jamy brzusznej niekoniecznie wykaże nieprawidłowości, dlatego warto udać się do lekarza gastrologa, który wprowadzi odpowiednią diagnostykę. Najpowszechniejszym badaniem, które wykonuje się w takim przypadku, jest gastroskopia i pomimo, że może być ona nieprzyjemna dla dziecka, to niesie zazwyczaj bardzo dużą wartość diagnostyczną.
Mdłości bardzo często pojawiają się u osób z zapaleniami przewodu pokarmowego, dlatego warto jak najszybciej skontrolować jego stan u specjalisty.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/dieta-ktora-uwolni-cie-od-porannych-mdlosci
https://portal.abczdrowie.pl/co-jest-przyczyna-mdlosci-u-nastolatkow
https://portal.abczdrowie.pl/mdlosci-po-jedzeniu-charakterystyka-przejedzenie-zatrucie-pokarmowe-nerwica-lekowa