Czy mogę już zaszczepić syna przeciw meningokokom?

Witam, mam pytanie odnośnie szczepienia przeciw meningokokom szczepionką Nimenrix. W dniu wizyty syn będzie miał 12 tygodni i dwa dni. Czy można go zaszczepić czy już dopiero po 12 miesiącu życia?

Możliwe jest stosowanie szczepionki w wieku od 6-ciu tyg., jednak po zastosowaniu jej w 1-szym roku życia konieczne jest podanie dawki przypominającej po ukończeniu 12-tu miesięcy. Proponuję spokojnie przedyskutować tę kwestię z pediatrą zajmującym się maluszkiem. Pozdrawiam.