Czy mogę mieć takie plamienie po założeniu wkładki?

Witam. 12 kwietnia miałam założoną wkładkę domaciczną Tcu380Ag. 21 kwietnia dostałam planowanej miesiączki, która trwała jakieś 6 dni i była obfita. Dzisiaj jest 14 dzień mojego cyklu i tak jakby owulacja, a ja dostałam lekkiego krwawienia i bolało mnie podbrzusze. Czy to normalne że tak się dzieje po tak krótkim czasie od założenia wkladki, czy jest to np objaw jej przesunięcia?
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Według producenta wkładki:

"W następujących przypadkach skonsultuj się z lekarzem:Przy silnych lub nietypowych krwawieniach, lub zmianie przebiegu menstruacji.

W pierwszych tygodniach po założeniu wkładki mogą wystąpić bóle podobne do bólu miesiączkowego oraz plamienie. Jeśli dolegliwości te trwają dłużej, lub nasilą się, należy zasięgnąć porady lekarza."

Jeśli w Pani ocenie dolegliwości nasilają się to proszę postępować zgodnie z zaleceniami producenta leku.

zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska