Czy mogę przerwać stosowanie Amotaksu w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 37tc ze względu na pozytywny wynik GBS od dwóch dni zażywam antybiotyk AMOTAKS. Niestety też od tych dwóch dni odczuwam mdłości chyba z jego powodu. Czy mogę przerwać jego stosowanie? Wizyte u swojego lekarza mam niestety dopiero w najbliższą środę tj. 23.06 czyli za 5dni więc dopiero wtedy będzie mógł zmienić mi ww. antybiotyk. Zażywam również polifiline na lepsze przepływy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odradzam przerywanie kuracji antybiotykowej bez porozumienia z lekarzem – proszę się z nim skontaktować, jeśli planuje Pani zrezygnować z Amotaksu. Niestety mdłości, a nawet bóle głowy czy wymioty są najczęstszymi skutkami ubocznymi przyjmowania tego preparatu. Więcej o antybiotykach pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki.

Proszę pamiętać, że samowolne przerwanie antybiotykoterapii może prowadzić do namnożenia się bakterii opornych na antybiotyki, co w przyszłości może skutkować trudniejszymi w leczeniu infekcjami. Odsyłam do artykułu, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/kryzys-antybiotykowy-uda-sie-pokonac.

Ponieważ jest Pani w ciąży z jeszcze większą rozwagą należy podchodzić do leczenia, a ponieważ już za kilka tygodni nastąpi rozwiązanie, to nie należy rezygnować z leczenia. Być może również ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/gbs-wskazania-interpretacja-dodatni-gbs.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.