Czy mogę przyjmować tabletki Axia?

Witam, Zdiagnozowano u mnie zespol policystycznych jajnikow a takze nietolerancje glukozy . Zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne Axia 0.02mg 3mg oraz Metformax. Przed rozpoczeciem przyjmowania lekow w badaniu USG jamy brzusznej wyszlo, ze mam stluszczenie watroby (watroba o nieco wzmozonej echogennicznosci, jednorodna, niepowiekszona, bez zmian ogniskowych), badania ASPAT i ALAT oraz GGTP w normie. Czy moge przyjmowac lek Axia pomimo ze badania wykazaly stluszczenie watroby ? Dodam, ze lekarz zalecil kuracje tabletkami hormonalnymi z uwagi na PCOS i brak miesiaczek ktory pojawil sie pol roku temu gdy odstawilam srodki antykoncecyjne

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem -specjalista endokrynologii ginekologicznej.