Czy mogę używać balsamu do ust z olejem z nasion ogórecznika w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 35. tygodniu ciąży. Czy mogę używać balsamu do ust z olejem z nasion ogórecznika? Chodzi o długotrwałe, codzienne stosowanie, nie jednorazowe. Czytałam, że ten olej może pobudzać czynność skurczową macicy, a w balsamie do ust mimo wszystko się go spożywa, stąd moje wątpliwości. Pozdrawiam! Anna

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje stosować preparaty przeznaczone dla kobiet w ciąży lub zalecone przez lekarza prowadzącego ciąże