Czy mogę zakończyć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Od ośmiu miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne (najpierw Artizia a teraz Sylvie 20). Oprócz oczywistego powodu lekarz przepisał mi je ze względu na endometriozę. Miały spowolnić jej rozwój i tak się stało. Chciałabym przestać brać pigułki jak najszybciej i stąd moje pytanie; czy mogę sama podjąć tą decyzję i ich już nie brać czy lepiej iść do ginekologa z wizytą. Dodam że kursuję teraz pomiędzy dwoma miastami i mam kłopot z umówieniem się na wizytę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Odstawienie antykoncepcji warto skonsultować ze specjalistą ginekologiem podczas bezpośredniej wizyty.