Czy mogę zrobić przerwę po zażyciu 20 tabletek?

Witam serdecznie! Mam takie pytanie. Zginęła mi tabletka z 7. dnia i nie mogłam jej znaleźć. Zażyłam tabletkę z następnego dnia. Czy normalnie mogę robić przerwę 7-dniową po 20 tabletkach i czy będę miała pełną ochronę, gdy miałam stosunek? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Przyjmując złożony jednofazowy preparat może Pani zachować siedmiodniową przerwę  po przyjęciu dwudziestu tabletek, bez obniżenia skuteczności antykoncepcji.