Czy mój układ hormonalny jest rozregulowany?

Od jakiegoś czasu (kilka miesięcy) dokuczają mi problemy z oddychaniem, mam wrażenie ucisku i duszności w klatce piersiowej. Również czuję się bardzo senna, nawet gdy się wysypiam. Ponadto od pewnego czasu mam problemy z okresem, gdyż jakiś czas się odchudzałam, ale minęło już wiele miesięcy od tego czasu. Czy te objawy mogą świadczyć, iż mój układ hormonalny jest rozregulowany? Proszę o odpowiedź i bliższe informacje na ten temat. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Duszność, ucisk w klatce piersiowej mogą być spowodowane wieloma schorzeniami m.in. z układu oddechowego lub krążenia. Bardzo ważne są okoliczności, w których pojawiają się te dolegliwości - czy dolegliwości nasilają się po wysiłku, po czym dolegliwości ustępują, jak długo trwają, jak często się pojawiają?
Problemy związane z nadmierną sennością mogą być spowodowane zaburzeniami czynności tarczycy. Również zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane zaburzeniami czynności tarczycy.

Wymaga Pani zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badania lekarskiego. Konieczna jest wizyta u lekarz pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam