Czy moje dolegliwości mogą wynikać z niedoczynności tarczycy, zaburzeń rytmu serca czy nerwicy?

Witam Od ok. 1,5 roku męczą mnie różne dolegliwości. Szybko się męczę,mam bóle stawów,głowy,zawroty głowy,uciski z tyłu głowy,uciski w klatce piersiowej itp. Mam niedoczynność tarczycy od urodzenia,zaburzenia rytmu serca oraz nerwicę.czy jest to powiązane? Miałam mnóstwo badań już które wykluczyły poważne choroby aczkolwiek ja ciągle źle się czuje i obawiam się że coś jest jednak nie tak. Jestem pod kontrolą wielu specjalistów. I jeszcze jedno czy cholesterol całkowity 234, trójglicerydy 53 oraz LDL 163 czy grozi mi miazdzyca???

Szanowna Pani,
niedoczynność tarczycy spowodowana jest nieprawidłowym funkcjonowaniem tego narządu, co powoduje niedobór hormonów tarczycy, w związku z tym zalecane jest leczenie endokrynologiczne. Problemy związane z zaburzeniem rytmu serca, narządów ruchu, jak i objawy nerwicowe mogą być spowodowane chorą tarczycą (dotyczy hormonów, tj. T4- tyroksyna, T3 - trójjodotyronina, kalcytonina). W związku z tym wymagane jest kompleksowe leczenie. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, w związku z objawami nerwicowymi, zalecane jest wsparcie specjalistyczne jako uzupełnienie leczenia.
Pozdrawiam serdecznie