Czy moje dolegliwości są że sobą powiązane?

Witam. Jestem 46-letnią kobietą. Od tygodnia bardzo boli mnie głowa so tego stopnia ze az wymiotuję. Miewam silne migreny co stwierdził lekarz neurolog. Tym razem jednak ból jest zupełnie inny i umiejscowiony inaczej niz zwykle. Od 3 dni mam uczucie ucisku w klatce piersiowej, czasem ból przy glebszym wydechu, mam wrażenie, ze mam cos w klatce piersiowej i przeszkadza mi to przy glebszym wechu. Mieszkam w Anglii, drugi dzień nie mogę dostać sie do lekaarza w przychodni. Nie wiem czy moje dolegliwości kwalifikują sie do wizyty na pogotowiu. Czuje sie coraz gorzej. Jestem słaba i mam zadyazke po wejsciu na pietro. Czy mojej dolegliwości moga być ze sobą powiązane i czy powinnam jechać na pogotowie?

Witam. Silny ból głowy i ucisk w klatce piersiowej nie muszą być ze sobą powiązane, ale są jak najbardziej wskazaniem do wizyty na pogotowiu ratunkowym. Ucisk w klatce piersiowej może być spowodowany np. niedokrwieniem mięśnia sercowego, jest to wskazanie do pilnej konsultacji lekarskiej.