Czy moje wyniki badań na toksoplazmozę są powodem do niepokoju?

Witam jestem w 11tygo ciąży robiłam badania na toxoplazmoze wyszło coś takiego p/ ciała igG 1.21 IU/ml <1.0 wątpliwy. P/ciała igM 0.192<0.8 ujemny bardzo się boje dziś powtórzyłam wyniki jutro odbior

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

IgM jest ujemne, więc nie ma świeżego zakażenia. IgG jest wątpliwe, ale nawet jeśli będzie dodatnie, świadczy o dawnym kontakcie z toksoplazmozą.