Czy możliwa jest cukrzyca ciążowa u 35-latki?

Witam serdecznie mam pytanie jestem w 26tc mam 35 lat i ważę 92kg w ciąży przytyłam tylko 3 kg nie mam zbytnio apetytu ale dziś miałam zrobiony test obciążenia glukozą 75mg i na czczo wyszedł 148 a po dwóch godzinach nach 223 czy to cukrzyca ciążowa wcześniej wszytko było ok nie puchną mi nogi nie mam białka w moczu ciśnienie w normie tylko choruje na pęcherzyce zwykła i od prawie 7 lat codziennie biorę sterydy metypred 4 mg na dzień wczoraj jadłam kolacje o 22 godz a przed 2 w nocy piłam słodką herbatę test był dzisiaj o 8 rano czy muszę się martwić?? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik świadczy o cukrzycy w ciąży. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego.