Czy możliwe jest, że witamina C opóźnia okres?

Czy możliwe jest, że witamina C opóźnia okres? Starsza pani doktor znajoma rodziny zaleciła mi brać witaminę C w fazie lutealnej, jej zdaniem witamina opóźnia okres i sprawia, że jest on mniej obfitszy. Jednakże nie mam pewności czy ma ona rację. Natrafiłam też na artykuł w którym pisało, że należy przyjąć 1500 mg witaminy C, jednak nie podano nic poza tym. Czy to możliwe, jeśli tak jak zażyć witaminę C by opóźniła okres?

Wpływ witaminy C na regulację krwawienia podczas cyklu nie został udowodniony, a jej duże dawki wywołują liczne negatywne skutki jak kamica nerkowa oraz przesuwanie równowagi oksydacyjnej organizmu (co przy długotrwałym stosowaniu może mieć działanie aterogenne i prokancerogenne).