Czy możliwe jest że zaczęła się menopauza?

witam mam 45 lat i taki problem do tego czasu miałam regularne miesiączki a jak skończyłam 45 lat tak jest nie regularnie i trwają bardzo długo nawet 10 dni zaczynam się denerwować że to coś poważnego co powinnam zrobić z takim problemem czy to już może początek menopauzy czy to już możliwe w moim wieku proszę o pomoc gdzie się udać jakie badania zrobić mieszkam na wsi i mamy ograniczony kontakt do lekarzy dziękuje i czekam na odp

szanowna Pani mogą to być objawy zbliżającej się menopauzy, aczkolwiek należałoby wykonać badania hormonalne, proszę się udać do ginekologa