Czy możliwy jest zanik miesiączki po rękawowej resekcji żołądka?

Jestem kobietą, mam 43 lata. Pół roku temu przeszłam rękawową resekcję żołądka. Przed operacją ważyłam 122 kg teraz 92 kg. Cykle miałam w miarę regularne, a obecnie ostatnią miesiączkę miałam 18 grudnia. Badałam poziom progesteronu i wynosił w 42 dc 1ng/ml. Czy istnieje możliwość ciąży? Czy możliwe są zaburzenia w wyniku utraty 30 kg w dość krótkim okresie czasu? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Witam,

Redukcja masy ciała rzędu 30 kg w krótkim okresie czasu, zawsze jest swoistym szokiem dla organizmu i z pewnością może prowadzić do zaburzeń hormonalnych, a te w następstwie do zaniku miesiączki.
Ponieważ nie jestem specjalistą w zakresie endokrynologii, prosiłabym, aby to pytanie zadała Pani na którymś z portali ABC podejmującym tą tematykę, np. www.abcciaza.pl, lub abcbadania.pl.

Pozdrawiam i życzę zdrowia