Czy można lecieć samolotem w 7 tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 7 tygodniu ciąży, dopiero się o niej dowiedziałam. Mieszkam w Anglii i jeszcze nie miałam żadnej wizyty u lekarza. Mam kupione bilety na lot do Polski za 3 dni. Czy mogę lecieć? Dodam,że poprzednia ciążą przebiegała dobrze, teraz nie mam żadnych krwawien ani boli

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli jest Pani zdrowa, dziecko rozwija się prawidłowo, krotki lot nie powinien w żaden sposób wpłynąć na ciążę. Proszę jednak pamiętać, że ciążą jest stanem sprzyjającym nadmiernej krzepliwości, więc długie przebywanie w jednej pozycji nie jest korzystne.