Czy można leczyć zęby w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Witam, ostatnio bardzo bolał mnie ząb, wybrałam się więc do dentysty, który włożył mi do niego lekarstwo, aby zapobiec bólowi. Z tym właśnie lekarstwem muszę czekać na następną wizytę. Tylko, że wczoraj to lekarstwo zaczęło mi się kruszyć. Dodam, że 2 dni temu kochałam się z narzeczonym. I teraz pojawia się problem, czy to kruszące się lekarstwo ma jakiś wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, które zażywam od 2 lat? jestem teraz przy 11. tabletce z opakowania. Bardzo proszę o odpowiedź, bo zaczynam się tym trochę martwić. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
jest niewiele leków obniżających skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Leki miejscowe stosowane w stomatologii na pewno nie wykazują takiego działania. Proszę zatem spokojnie kontynuować przyjmowanie tabletek z obecnego blistra.

Pozdrawiam