Czy można stosować tabletki antykoncepcyjne bez pojawienia się okresu?

Witam, jestem 3 miesiące po porodzie, przestałam karmić 2/3 tyg po porodzie. Na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze, że pojawił się pecherzyk i że trzeba już uważać, przepisał mi również tabletki antykoncepcyjne. Niestety dalej nie mam okresu i moje pytanie jest takie czy mogę zacząć brać tabletki bez okresu? I czy po skończeniu pierwszego opakowania (21dni) pojawi się okres?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli okresu nadal nie ma to wskazana jest wizyta u lekarza ginekologa ponownie