Czy można wykonywać ćwiczenia fizyczne przed zabiegiem usunięcia torbieli jajnika?

Dzień Dobry .Mam torbiele jajników, prawy 5-7 cm lewy 2-4 cm. czy mogę wykonywać ćwiczenia cardio i normalne. jestem przed planowanym zabiegiem.

Lek. Paweł Szadkowski

Umiarkowany wysiłek fizyczny nie jest przeciwwskazany. Unikałbym jednak ciężkich ćwiczeń siłowych, mogących zwiększać znacząco ciśnienie w jamie brzusznej.