Czy można zwiększyć samodzielnie dawkę leku Vivace?

Witam mam nadcisnie zażywania vivace5mg rano lecalpin10 przyjechalem dzis w gory na chorwacje i cisnienie skoczylo w gore czy moge zmienic dawke ma wieksza

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

samodzielnie nie powinien Pan wdrażać żadnych zmian w swojej farmakoterapii. O wszelkich modyfikacjach powinien decydować Pana lekarz prowadzący - zbyt duża dawka leków obniżających ciśnienie krwi może doprowadzić do nadmiernego spadku ciśnienia, co grozi zarówno zawrotami głowy, jak i możliwością upadku! Dokładne postępowanie w Pana przypadku zależne jest od kilku czynników. Jak duży był u Pana ten skok ciśnienia? Czy lekarz zalecił Panu np. przyjmowanie jakichś leków w sytuacji, gdyby doszło u Pana właśnie do gwałtownego wzrostu ciśnienia?

Pozdrawiam!