Czy napewno ona jest w ciąży?

Witam!

Jestem osobą niesłyszącą. Ona dostała okres 12 stycznia i obliczyła następny za 29 dni, 10 lutego powinna dostać okres ale nie dostała. Teraz ma 31 dzień cyklu.
Czy pewna jest ciąża?

Proszę odpowiedź. Pomocy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Drogi Panie!
Opóźniająca się miesiączka występuje u wielu kobiet. Może to być związane ze stresem, infekcjami i innymi czynnikami. Jeśli odbyli Państwo stosunek bez zabezpieczenia w okresie płodnym - około 10-14 dnia od pierwszego dnia krwawienia miesięcznego, mogło dojść do zapłodnienia. Warto w tej sytuacji by Pana partnerka wykonała test ciążowy z moczu (dostępny w każdej aptece). Jeśli wynik wyjdzie dodatni należy udać się do ginekologa w celu zbadania i potwierdzenia wyniku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.