Czy następnego dnia po odstawieniu tabletek można zajść w ciążę?

Witam! Od roku brałam A*** (hormonalne tabletki antykoncepcyjne) bez przerw. W poniedziałek wzięłam ostatnią tabletkę. W środę rano doszło do stosunku, w czasie którego zsunęła się nam prezerwatywa. Czy możliwe jest zajście w ciążę? Czuję się fatalnie, boli mnie brzuch, ale to pewnie skutki odstawienia pigułek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Termin wystąpienia pierwszej owulacji po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych jest sprawą indywidualną i bardzo trudną do przewidzenia. Zwykle występuje ona w kilka tygodni od przyjęcia ostatniej tabletki, może się jednak zdarzyć dużo szybciej. Dlatego teoretycznie istnieje ryzyko zapłodnienia w opisanej przez Panią sytuacji, szansa na to jest jednak bardzo niska.

Pozdrawiam serdecznie!