Czy nie przebialkuje kolejnego dziecka?

W pierwszej ciąży piłam dużo mleka i spozywalam sporo nabiału. Dziecko miało skaze białkowa (sądzę, że po teściowej), nie mniej jednak jeden z pediatriow zasugerowal, że musiałam jeść sporo nabiału, inny lekarz powiedział, że to bzdura. Teraz jestem w 31 tyg ciąży i bardzo smakuje mi mleko i sery, czy nue przebialkuje kolejnego dziecka? Czy może to być prawda?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Skaza białkowa występuje często u dzieci, których rodzice mają skłonności do chorób alergicznych, a nie u tych, których mamy spożywają dużo nabiału w ciąży.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka