Czy niedobór białka w organizmie może być przyczyną spóźniania się miesiączki?

Witam! Mam takie pytanie, otóż zastanawiam się, czy niedobór białka w organizmie może być przyczyną spóźniania się miesiączki? Stosuję dietę wegetariańską od miesiąca.

Witam serdecznie,
dieta wegetariańska może spowodować zaburzenia cyklu po dłuższym jej stosowaniu. Dotyczy to przypadku źle skomponowanej diety. Może ona wówczas doprowadzić do niedoboru białka, anemii.

Bardzo mało prawdopodobne, aby w ciągu miesiąca rozwinęły się takie niedobory. Chyba, że organizm wcześniej był wyniszczony.
Pozdrawiam