Czy osoba po laparoskoipii może zajść w ciążę?

Parę dni temu miałam laparoskopie usunięcia jajowodu prawego z powodu Wodniaka. Lekarze stwierdzili ze lewy jajowod niedrozny po podaniu kontrastu. Czy są szanse na zajście w ciaze albo że kontrast udroznil jajowod i lekarze.tego nie zauważyli?????

Lek. Michał Lenard

Niestety nie. Jeżeli planuje Pani ciążę, to konieczne będzie dalsze leczenie ginekologiczne w celu udrożnienia lewego jajowodu. Pozdrawiam!