Czy osoba starająca się o dziecko powinna stosować witaminę D?

W grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Brałam je 10lat czyli od 19 roku życia. Od czasu odstawienia miałam 5 miesiączek, były one regularne (cylk 28 lub 29 dni) niepokoi mnie jednak ze przed każdą miesiączka występowały plamienia ( na 7 -10 dni przed okresem ). Same miesiączki były bardzo skąpe w sumie tylko jeden dzień konkretnego krwawienia potem już tylko brązowe skrzepy. Mieszkam za granicą. Byłam u lekarza a ten zalecił mi witaminę D. Czy to ma sens? Chcemy z mężem zacząć starać się o dziecko ale boję się poronienia bo objawy wskazują moim zdaniem na zbyt małą ilość progesteronu.

Lek. Michał Lenard

Tak, proszę przyjmować witaminę D. Zwłaszcza w klimacie umiarkowanym i przy pracy w pomieszczeniu często zdarzają się niedobory tej witaminy. Dodatkowo proszę przyjmować kwas foliowy w dawce 0,4 mg (chyba, że Pani lekarz zdecyduje inaczej). Pozdrawiam!