Czy po poronieniu można stosować antykoncepcję hormonalną?

Witam, mam pytanie odnośnie poronienia i stosowania antykoncepcji po zabiegu czyszczenia. Poroniłam w 11. tyg. - 3 tyg. temu i miałam zabieg, po którym krwawiłam ok. 7 dni. Pierwszy seks odbył się również ok 7 dni po zabiegu. Jaka antykoncepcje powinnam stosować w takiej sytuacji? Czy pigułki antykoncepcyjne nadal są ok? Proszę o poradę w tej kwestii. Póki co nie chcę zachodzić w ciążę. Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przebyte poronienie nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Wydaje się, że przed zastosowaniem tabletek należy poczekać 1 lub 2 cykle. Wszystko z czasem powinno wrócić do normy sprzed poronienia.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem ginekologiem, przed zleceniem antykoncepcji hormonalnej warto byłoby wykonać badanie ginekologiczne i badanie USG, być może zostanie dobrany inny preparat.

Redakcja abcZdrowie.pl