Czy po tym znieczuleniu może wystąpić przyspieszone bicie serca?

Witam serdecznie. Mam pytanie o znieczulenie kontaktowe, kremem przy zabiegu kosmetologicznym. Czy po tym znieczuleniu moze wystapic przyspieszone bicie serca ? Przytafilo mi sie cos takiego ...uczucie pulsowania twarzy a kilka godzin pozniej wlasnie przyspieszone tetno...i nie wiem czy bylo to wynikiem stresu czy problemow z krazeniem po zastosowaniu tego kremu znieczulajacego...dodam ze mam tzw.nerwice lekowa...serdecznie pozdrawiam i prosze o info.

Reakcja alergiczna na ten czy inny lek zwykle obserwowana jest w krótkim czasie po zastosowaniu preparatu. Z opisu mogę domyślać się, że objawy były wynikiem emocji jakie towarzyszyły procedurze, Pozdrawiam,
Katarzyna Mudel