Czy podwyższona prolaktyna może być przyczyną niskiego libido u chłopaka?

Witam, Chciałabym dowiedzieć się czy poziom prolaktyny u młodego mężczyzny (31lat) : 26,09 ng/ml przy normie do 25 ng/ml to dużo podwyższona prolaktyna i czy może wpływać na i być przyczyną niskiego libido u mojego chłopaka ? Dodam, że bardzo rzadko współżyjemy, on obwinia za to przemęczenie pracą umysłową i dojazdami , chandrę z powodu małego mieszkania które chce w końcu zmienić a ciągle nie ma możliwości. Zwala też brak ochoty na brak makijażu i łądnej bielizny, co dla mnie jest wymó

Dzień dobry!

Hiperprolaktynemia może przyczyniać się do obniżenia libido. Nigdy nie interpretuje się jednak pojedynczego wyniku, ale pełen profil hormonalny. Warto, aby partner zgłosił się do lekarza z takim kompletem wyników.

Przyczyną braku ochoty na seks i/ lub rzadkiego współżycia mogą być jednak, równie istotnie, wszystkie inne wymienione przez Panią czynniki - tj. przemęczenie, stres, trudna sytuacja sytuacja życiowa lub mieszkaniowa, niedostatecznego wzajemne starania partnerów o swoją atrakcyjność fizyczną itp. - a także jeszcze inne (często nieuświadamiane).

Pozdrawiam!