Czy powodem krwotoku z nosa u mamy mogło być wysokie ciśnienie?

Witam . Moja mama ma nadcisnienie . Wczoraj dostała krwawienia z nosa . Trwało 5 minut i ustalo . Zbadala ciśnienie pierwszy pomiar 155/90 A drugi za jakiś czas 169/90 . Wziela tabletke na nadcisnienie . Czy powodem krwotoku z nosa mogło być wysokie ciśnienie? Czy takie cisnienie zagraża życiu? Co robić do jakiego lekarza się udać? Moja mama ma 58 lat

Tak, nadciśnienie tętnicze może być przyczyną krwawienia z nosa.
Podane przez Panią wartości ciśnienia tętniczego nie stanowią bezpośredniego zagrożenia życia, należy jednak podjąć diagnostykę i leczenie.
Można udać się do lekarza POZ (specjalisty medycyny rodzinnej lub specjalisty chorób wewnętrznych- internisty).

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org