Czy pozwalać niemowlakowi na picie wody zamiast mleka?

Witam. Mam 8 mies syna który od początku był karmiony piersią. Obecnie w zw. z zapaleniem piersi muszę przyjmować antybiotyk który wyklucza karmienie. Lek. przepisał mleko zastępcze nutramigen ale niestety smak nie nie odpowiada i nie chce go pić. Jedyny płyn który chętnie pije to woda. W ciągu dnia zjada inne posiłki, silnlac, dania warzywno mięsne, owoce. Czy powinnam pozwolić na picie dowolnej ilości wody czy zmuszać do picia mleka i kiedy po zak. leczenia doxycycliną mogę wrócić do karmienia

Dobry wieczór,
domyślam się że Syn jest podejrzewany o alergię na białko mleka krowiego i dlatego na czas antybiotykoterapii i konieczność przerwania karmienia piersią zalecona została mieszanka eliminacyjna, czyli Nutramigen. Jeśli Syn nie chce pić mieszanki, można przygotować na niej posiłki uzupełniające. Przepisy na nie znajdzie Pani na stronie producenta w zakładce "Kuchnia małego alergika". W ten sposób dostarczy Pani Synowi konieczne składniki odżywcze, a około 72 godziny po ostatniej dawce antybiotyku powróci Pani do karmienia piersią.