Czy progesteron w tabletkach podnosi poziom hcg?

W sobotę 5 lutego lekarz stwierdził u mnie owulację i tego samego dnia zaczęłam brać tabletkę progesteronu L***** dziennie. W poniedziałek 14 lutego hcg z krwi wskazało wynik 6,73. Od tego samego dnia do dzisiaj biorę dwie tabletki L***** dziennie. Dzisiaj tj. 17 lutego wynik z krwi hcg wskazał na 31,6. Czy zatem taki zwiększony wynik jest skutkiem podwojenia dawki L*****? Czy po prostu naturalną koleją rozwijającej się ciąży? Czy w ogóle L***** może wpływać na wartość hcg? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!
Beta HCG to ludzka gonadotropina kosmówkowa, hormon wydzielany przez kosmówkę, a następnie przez łożysko.
Jej systematyczny wzrost przemawia za rozwojem ciąży. Jeżeli jest Pani pod stałą opieką ginekologa, może Pani udać się na ponowną wizytę w celu jej potwierdzenia.
Pozdrawiam.