Czy przy takim wyniku żelaza mogę oddać krew?

Witam, dzisiaj odebrałam wyniki z żelaza (146 ug/dl) i bardzo mi zależy, aby oddawać krew. Czy z takim wynikiem będę mogła udać się do punktu krwiodawstwa w celu oddania krwi?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Proszę bowiem pamiętać, że na decyzję lekarza, czy można oddać krew nie wpływa tylko jeden parametr, jakim jest żelazo. Bierze się pod uwagę również mnóstwo innych parametrów, jak na przykład istniejące objawy infekcji, przebyte choroby czy nałogi. Dopiero analiza wszystkich tych czynników pozwala ocenić, czy może być Pani krwiodawcą. Gdybyśmy jednak brali pod uwagę tylko żelazo, rzeczywiście byłaby możliwość oddania krwi.