Czy puls 55 zaraz po obudzeniu to bradykardia?

Czy puls 55 zaraz po obudzeniu to bradykardia? W ciągu dnia >120 a przed snem znow ok 55,czy to moze byc zespół tachy_brady? Wszystkie badania ogolne i kardiologicznie w normie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Tak 55 to już bradykardia, chociaż nie musi wcale oznaczać patologii, jeśli jest dobrze tolerowana, jednak te wahania pulsu w ciągu dnia wymagają wyjaśnienia, najlepiej holter ekg.
Pozdrawiam