Czy pulsoksymetr daje wiarygodne wyniki?

Witam miałabym to pana prośbę , mialam robione badania pulsoksymetrem ,i wyszły niepokojące wyniki , przestraszylam się i poszlam z tym do lekarza , ale lekarz mi powiedzial że podobno pulsoksymetr nie daje wiarygodnych wyników ,i juz sama nie wiem co myślec , naprawde potrzebuje pomocy , mam 19 lat ,prosze o szybką odpowiedź :(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli miała Pani pomalowane paznokcie, wyniki faktycznie mogły być niewiarygodne. Pulsoksymetr nie jest faktycznie metodą idealną, jednak jest stosowany w codziennej praktyce lekarskiej i się sprawdza.