Czy są wskazania do wykonania TK płuc?

Witam od kilku lat mam kaszel nie palę od miesiąca mam rano kaszel z wydzieliną zrobiłem RTG klatki opis: nadprzeponowo obustronne pojedyńcze pasmowate zacienienia- zwłóknienia , płytki niedodmy poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń. Czy TK jest wskazane? Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i wizyta u lekarza pulmonologa