Czy spóźnienie okresu może być związane z przyjętymi zastrzykami?

Mam problem mam 22 lata i od ponad roku biorę tabletki antykoncepcuyjne. W marcu przestalam brac tabletki, ponieważ chce mieć drugie dziecko. Miesiaczke powinnam mieć 31.03. Spoznia mi sie 7 dni i niewiem czy jestem w ciąży a moze to jest normalne. Pani ginekolog jak ostatnio u niej bylam powiedziala mi że mam ziarniaka pochwowego i dala mi leki i zastrzyki i to wyleczylam ale czy to moze byc przez to.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wykonanie testu ciążowego. Jeżeli wynik będzie dodatni, należy potwierdzić ciążę badanie b-HCG. Jeśli będzie ujemny, a miesiączka dalej się nie pojawi - konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!