Czy środek wybielający ząb jest niebezpieczny dla płodu?

Witam. Czy wybielanie martwego zęba (poprzez umieszczeni środka wybielającego we wnętrzu zęba) jest niebezpieczne w ciąży? Dowiedziałam się że jestem w ciąży w momencie kiedy wybielanie było zakończone jednak przez pierwsze 2 tygodnie od owulacji miałam środek wybielający w zębie. Czy mogło to być niebezpieczne dla płodu?
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj środki wybielające zęby nie przedostają się z dużą intensywnością do krwiobiegu, dlatego opisana sytuacja nie powinna zagrozić dziecku. Faktycznie odradza się tego u kobiet w zaawansowanej ciąży, jednak w Pani przypadku wybielanie miało miejsce jeszcze przed poczęciem. W tej sytuacji nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-zebow-w-ciazy-zeby-w-ciazy-zabiegi-wybielanie-zebow#wybielanie-zebow-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.