Czy steryd do nosa Avamys może mieć wpływ na zmniejszenie skuteczności krążków NuvaRing?

Witam, używam krążków NuvaRing, czy steryd do nosa Avamys może mieć wpływ na zmniejszenie skuteczności krążków? Moje następne pytanie, dlaczego antykoncepcja hormonalna nie jest 100% zabezpieczeniem? Czyli wychodzi na to, że przy prawidłowym stosowaniu mogę zajść w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

2- nie ma 100% pewności; jest wiele czynników osłabiających skuteczność; ważna jest regularność przyjmowania - czynnik ludzki i zapominanie o stałych godzinach przyjmowania