Czy stosowanie leku Ovitrelle może wpływać na wynik badania HCG?

Witam, w 24dc zrobilam test na HCG, wynik - 6,01 mlu/ml. dodam, że w 14dc wzięłam Ovitrelle. czy wynik ten może być zafałszowany przez ten lek? pozdrawiam,

Lek. Michał Lenard

Tak, lek mógł wpłynąć na wynik badania. Konieczne będzie powtórne wykonanie testu. Pozdrawiam!