Czy stosując tabletki Grofibrat I Bicardiol mogę pić alkohol?

Czy stosując tabletki grofibrat s i bicardiol 2.5mg można pic alkohol?

Jeśli chodzi o Bicardiol to alkohol może nasilać(doraźnie)spadek ciśnienia tętniczego krwi po tym leku.Co prawda po dawce 2,5 mg jest małe prawdopodobieństwo takiego scenariusza.Bardziej istotna jest pewna nielogiczność takiego postępowania-Bicardiol blokuje beta-receptory w sercu,alkohol pośrednio pobudza.Podobnie rzecz ma się z Grofibratem-obniża trójglicerydy,a alkohol podwyższa.