Czy tabletka awaryjna zakłóci działanie plastrów?

Witam. W niedzielę rano dostałam okres i przykleiłam pierwszy plaster antykoncepcyjny Evra. Później miałam stosunek w czwartek, jednak zażyłam jeszcze tabletkę 72h "po" EllaOne, bo nie miałam pewności, czy plaster już działa. Czy ta tabletka zaburza w jakiś sposób działanie plastra? Czy za tydzień mogę już współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Czy jestem już zabezpieczona? Pozdrawiam, O.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Postępowanie Pani jest totalnie nielogiczne i niestety głupie. Zażywając tabletkę PO w trakcie stosowania plastrów sprawiło, że przyjęła Pani znacznie większą dawkę hormonów, co naraża Panią znacznie, na wystąpienie działań niepożądanych tych leków - wymienionych w ulotkach.