Czy tabletki Marvelon są odpowiedzialne za brak okresu?

Mam pewien problem,poniewaz z racji tego,ze chcialam przesunac okres na wakacje, wzielam dwa opakowania tabletek Marvelon pod rzad, teraz jestem podczas 7 dniowej przerwy, jest 5 dzien a okresu nadal nie ma, czy to powod do niepokoju?

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

przy stosowaniu preparatów hormonalnych zmiany cyklu miesiączkowego jak najbardziej mogą wystąpić. W razie wątpliwości i utrzymywania się problemu zalecałbym konsultację z ginekologiem.