Czy tabletki w czasie przerwy też działają?

Witam! Mam 23 lata. Dokładnie od 25-go października zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Teraz, po 21dniach, robię 7 dni przerwy i właśnie z tym jest związane moje pytanie. Wiem, że w ciągu tej przerwy powinno nastąpić plamienie, a 8-go dnia zaczynam brać następne opakowanie. Czy jeśli np. nastąpi plamienie dopiero 6-go dnia przerwy, to czy na ten 8 dzień i tak mam wziąć tabletkę, jeśli jeszcze będzie plamienie? A drugie pytanie: czy w tym czasie, gdy nie biorę tabletek, antykoncepcja też działa? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odpowiedzi na wszystkie Pani pytania na pewno znajdują się w ulotce leku - warto się z nią zapoznać, bo zamieszczone jest tam wiele przydatnych informacji!

Nowe opakowanie należy rozpocząć po 7 dniach przerwy bez względu na to, kiedy nastąpiło krwawienie. Tabletki zażywa się według sztywnego harmonogramu - 21 tabletek - 7 dni przerwy - 21 tabletek - itd.

Działanie antykoncepcyjne zachowane jest również podczas 7 dni przerwy.

Pozdrawiam!